Profil

Studia na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt dają wykształcenie z zakresu nauk o zwierzętach, biologii i bioinformatyki. Stałym elementem kształcenia jest opanowanie języka obcego, a także umiejętności posługiwania się technikami komputerowymi. Studenci Wydziału mogą uczestniczyć w badaniach naukowych, a także prowadzić własne doświadczenia we współpracy ze swoimi opiekunami naukowymi. Studia na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt dają możliwość odbycia praktyk zawodowych w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

Studia przygotowują do pracy w:

• gospodarstwach rolnych
  • nadzorze hodowlanym (stacje hodowli i unasienniania zwierząt, związki hodowców i producentów, stadniny koni)
  • przemyśle paszowym
  • doradztwie rolniczym
  • służbach ekologicznych
  • administracji
  • usługach rolniczych
  • ochronie siedlisk naturalnych
  • ogrodach zoologicznych i botanicznych
  • laboratoriach
  • szkolnictwie podstawowym, średnim i wyższym
  • firmy farmaceutyczne
  • firmy bioinformatyczne
  • laboratoria badawcze i usługowe
  • jednostki naukowe placówek klinicznych
  • ośrodki oceny genetycznej zwierząt i roślin

Absolwenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt są przygotowani do prowadzenia działalności gospodarczej; dysponują wiedzą i potrafią sprostać wymaganiom współczesnego rynku pracy, także w dziedzinach niezwiązanych bezpośrednio z wyuczonym zawodem.

Ponadto absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunkach: biologia, bioinformatyka, zootechnika, rolnictwo i kierunkach pokrewnych.