Międzynarodowa konferencja "Dobrostan koni" - 3-4.12.2011

ZAKŁAD HODOWLI KONI I JEŹDZIECTWA
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

zapraszają do współudziału w

MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI "DOBROSTAN KONI"

(nauka – praktyce, praktyka – nauce)

03–04.12.2011

Zapewnienie wysokiego poziomu dobrostanu koni leży w interesie wszystkich osób, które utrzymują konie, pracują z końmi, pracują na rzecz koni lub nauczają o koniach. Stwarzanie odpowiednich warunków dla psychicznego i fizycznego zdrowia konia ma różne cele:

1. Protest przeciw sprawianiu bólu zwierzęciu.
  2. Względy ekonomiczne.
  3. Osiąganie sukcesów we współzawodnictwie sportowym.
  4. Bezpieczeństwo pracy z koniem.

Na konferencję przyjął zaproszenie:

dr Gerd Heuschmann, autor książki „Gdyby konie mogły krzyczeć…”

Przewidywany jest też udział innych wykładowców oraz sesja plakatowa. Na plakatach można przedstawiać wyniki badań naukowych, relacje na temat własnych doświadczeń z końmi oraz opinie wynikające z obserwacji sytuacji związanych dobrostanem koni.

Kierownik Zakładu Hodowli Koni i Jeździectwa
                                                 dr hab. Ewa Jodkowska

Uczestnictwo

Uczestnictwo w konferencji –  200 zł  (materiały konferencyjne i posiłki).

Studenci szkół wyższych oraz słuchacze studiów podyplomowych o kierunku związanym z hodowlą koni i jeździectwem  - udział bezpłatny

Konto

PKO BP SA  Wrocław,    62 1020 5242 0000 2102 0029 2045,
z dopiskiem: Konferencja ”Dobrostan koni” (249-41),

adres: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, 50-375 Wrocław, ul. C.K. Norwida 25/27

Warunki uczestnictwa w konferencji:

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza (niezależnie od kosztów udziału) oraz potwierdzenie opłaty konferencyjnej  do 25.11.2011

• drogą elektroniczną: ewa.formicka@up.wroc.pl
  • faksem: 71 320 57 85
  • lub pocztą: Zakład Hodowli Koni i Jeździectwa, ul. Kożuchowska 5a, 51-631 Wrocław

Kontakt

Biuro konferencji: Zakład Hodowli Koni i Jeździectwa, ul. Kożuchowska 5A, 51-631 Wrocław

Sekretarz: mgr Ewa Formicka, ewa.formicka@up.wroc.pl  tel. 71 320 57 85

Współpraca z zagranicą: mgr Katarzyna Kulikowska, katarzynakulikowska@hipologia.pl, tel. 608 365 714

Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Możliwości zakwaterowania we Wrocławiu

Streszczenia

Osoby przedstawiające referaty lub postery proszone są o przygotowanie streszczeń prac w załączonym pliku, w nieprzekraczalnym terminie do 15.11.2011 roku, w celu opublikowania w materiałach konferencyjnych.

Publikacje

Organizatorzy umożliwiają publikację prac w Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Seria Biologia i Hodowla Zwierząt (6 punktów), według załączonej instrukcji. Przewidziany termin wydania – pierwszy kwartał 2012 roku. Koszt druku wynosi 600 zł. Objętość pracy (wraz ze streszczeniem w języku angielskim) nie powinna przekraczać 6 stron. Warunkiem publikacji jest przesłanie prac do dnia 20.12.2011 roku oraz uzyskanie pozytywnych recenzji.

Dojazd do Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt z Dworca Głównego PKP

Dojazd do Ośrodka Jeździeckiego Arkadia