20. edycja Nagród Naukowych POLITYKI - zgłoszenia już tylko do 14 czerwcaSzanowni Państwo,

Już tylko do niedzieli 14 czerwca 2020 r. przyjmujemy zgłoszenia młodych zdolnych naukowców do Nagród Naukowych POLITYKI.

Na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł. 

Piętnastu finalistów ogłosimy na łamach POLITYKI 16 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy w październiku.

Będziemy zobowiązani za dystrybucję tej informacji, mimo panujących utrudnień związanych z epidemią, wśród Państwa doktorantów i młodych pracowników naukowych. Z góry bardzo dziękujemy.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe chcemy wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu dziewiętnastu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 317 naukowców kwotą ponad 6 mln 500 tys. zł.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie www.polityka.pl/stypendia

Z poważaniem,


Dominika Nowak-Kajtowska

Członek Zarządu

Fundacja Tygodnika POLITYKA

e-mail: d.nowak@polityka.pl

www.polityka.pl/stypendia